Po tym jak “Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie” podbił serca czytelników i czytelniczek pora na drugą cześć cyklu “Rodzeństwo Montague” autorstwa Mackenzi Lee. Po buntowniczym młodym lordzie, czas na poznanie przygód jego siostry, Felicity. “Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2” (https://www.taniaksiazka.pl/przewodnik-dla-damy-po-halkach-i-korsarstwie-rodzenstwo-montague-tom-2-mackenzi-lee-p-1539213.html) to powieść żyjącej w XVIII wieku dziewczynie posiadającej inne marzenia niż te, których oczekuje jej rodzina i otoczenie. Zamiast przymilać się i stroić, by zdobyć najlepszą partię, ona pragnie zostać lekarzem.

Jak trudno jest żyć z marzeniami wyprzedzającymi swoją epokę?

Felicity zdecydowanie jest maksymalistką. Za nic ma konwenanse, które w XVIII wieku są najważniejsze. Nie chce stosować się do etykiety, ani spełniać oczekiwań swojej rodziny, jak inne wysoko urodzone panny. Po szalonej eskapadzie po krajach Europy, jaką odbyła ze swoim bratem Henrym i jego najlepszym przyjacielem Percym, zamierza nadal spełniać szalone marzenia, które w jej czasach były nie do pomyślenia.

Zaczytuje się w medycznych księgach i zgłębia wiedzę o leczeniu rozmaitych chorób, zamiast skoncentrować się na swoim wyglądzie. Nie podoba jej się wybrany przez jej rodzinę kandydat na męża. Jej zdaniem Callum, chociaż wydaje się nawet uroczy, jest zdecydowanie zbyt kluchowaty. Za wszelką cenę zamierza uniknąć tego małżeństwa, które zamknie jej drogę do zdobycia edukacji. Jednak w dawnych czasach takie postępowanie nie spotyka się z zachwytem ze strony otoczenia. Edukacja, zwłaszcza w tak trudnej dziedzinie jak medycyna, pozostaje zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn i nikt nie traktuje Felicity poważnie.

Czy buntowniczka zdoła osiągnąć swój cel?

Lektura książki Mackenzi Lee “Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2” może dostarczyć dużo rozrywki, ponieważ panna Felicity ma prawdziwy dar do wplątywania się w przedziwne perypetie. Jednak jej niezwykle uparta i bezkompromisowa postawa bez wątpienia może zaimponować młodym czytelniczkom i pomóc im w znalezieniu odwagi w dążeniu do własnych celów.