Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2” czyli kolejny tom serii “Rodzeństwo Montague”

Tania Książka – Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2 to drugim tom cyklu “Rodzeństwo Montague”, którego autorką jest Mackenzi Lee. Ta powieść, która opowiada o okresie młodocianego buntu w czasach XVIII wiecznej Europy, zachwyciła setki tysięcy czytelników na całym świecie. Sięgnij po nią już teraz i udaj się wraz z główną bohaterką w podróż w poszukiwaniu sensu życia.

Młodzieńczy bunt w XVIII wiecznej Europie

Felicity Montague to: młoda, inteligentna, ambitna oraz piękna dziewczyna, którą przemożnie nudzą już XVIII wieczne normy społeczne. Największym marzeniem dziewczyny, jest zostanie lekarką i uniknięcie zaplanowanego już ślubu. Felicity udaje się więc do Londynu, aby dostać się na praktyki. Niestety z racji tego, że nie jest mężczyzną, może mieć ona problemy ze spełnieniem swoich marzeń i ambicji. 

Mackenzi Lee – biografia

Mackenzi Lee jest amerykańską autorką powieści dla dzieci i młodzieży. Pisarka jest absolwentką Simmons University. Tematami, które dosyć często autorka porusza w swoich dzieła są seksualność oraz rola kobiety na przestrzeni wieków. Debiutem autorki była powieść zatytułowana “Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie”, która wydana została w 2017 roku. Książka ta została “Bestsellerem New York Times”. Powieść rozpoczęła również najsłynniejszy cykl autorki, który zatytułowany jest “Rodzeństwo Montague”. Mackenzi współpracuje również z Wydawnictwem Marvel, dla którego pisze historie, których głównymi bohaterami są takie postacie jak na przykład Loki. Do najbardziej znanych dzieł autorki należą następujące powieści:

cykl “Rodzeństwo Montague”:

  • “Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie”,
  • “The Gentleman’s Guide to Getting Lucky”,
  • “Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie”,
  • oraz “The Nobleman’s Guide to Scandal and Shipwrecks”.